WAŻNE: Przepisy artykułu podzielonego na ustępy, punkty, litery, tiret i podwójne tiret powołuje się w następującej kolejności: „art. … ust. … pkt … lit. … tiret … podwójne tiret …”, bez przecinków po kolejnych jednostkach redakcyjnych.
Uprzejmie informujemy, że finał VI Konkursu Wiedzy Prawnej odbędzie się 9 kwietnia 2024 r. (wtorek) w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu, ul Ludźmierska 32, 34-400 Nowy Targ według następującego harmonogramu: 10.15 – 10.50 rejestracja uczestników i zajmowanie miejsc w sali egzaminacyjnej, 10.55 - powitanie uczestników, rodziców i nauczycieli, 11.00 – 13.00 czas trwania etapu pisemnego – rozwiązywanie kazusów/ rodzice uczniów i nauczyciele opiekunowie mogą oczekiwać na swoich podopiecznych w sali wskazanej w budynku Szkoły, 13.00 - 13.20 przerwa kawowa, 13.20 – wręczenie okolicznościowych dyplomów dla finalistów, nauczycieli opiekunów oraz reprezentowanych szkół, 14.00 – zakończenie finału Konkursu
Zapraszamy do zapoznania się z przykładowym modelem rozwiązania kazusu.
Szanowni Państwo, serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu szkolnego VI Konkursu Wiedzy Prawnej udziału w tym przedsięwzięciu. Publikujemy listę finalistów Konkursu przygotowaną na podstawie Informacji o wynikach eliminacji szkolnych przesłanych przez Przewodniczących Komisji.
Przewodniczących Komisji Szkolnych prosimy o sprawdzenie, czy uczniowie z Państwa szkoły znaleźli się na liście finalistów oraz czy nie ma błędów w pisowni ich imion i nazwisk, nazwie szkoły i danych opiekuna naukowego.
W sprawie wyeliminowania wszelkich pomyłek prosimy Przewodniczacych Komisji Szkolnych o natychmiastowy kontakt pod adresem mailowym: konkurswiedzyprawnej@gmail.com
Bardzo dziękujemy za Państwa zaangażowanie w zakresie edukacji prawnej i czas poświęcony na organizację Konkursu.
Hubert MszanikMaria MilaniakJulia Knurowska | Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach | mgr Lucyna Pasich | mgr Lucyna Pasich |
Wiktoria JąkałaMaja DębskaHubert Żółtek | Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu | mgr Joanna Komperda | mgr Joanna Komperda |
Antonina Iskrzycka BielaKuba Stanik | Szkoła Podstawowa im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Ponicach | mgr Jolanta Pyka-Stanik | mgr Jolanta Pyka-Stanik |
Tymoteusz BrachMateusz Gubernat | Szkoła Podstawowa nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie | mgr Joanna Stasiak | |
Marek KudelaMałgorzata MacugaBartosz Chryc | Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju | mgr Monika Radiowska | mgr Monika Radiowska |
Krzysztof HejmejWiktoria Kantor | Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 (Szkoła Podstawowa nr 18) w Nowym Sączu | mgr Agata Skowronmgr Alicja Bochenek | mgr Agata Skowron |
Zuzanna Myrda | Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Załucznem | mgr Barbara Wojtarowicz | mgr Barbara Wojtarowicz |
Kacper GrywalskiZuzanna Gubała Joanna Olejarz |
Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych | mgr Monika Regiec | mgr Monika Regiec |
Bartłomiej StarowiczEmilia Regiec Natalia Waradzyn |
Szkoła Podstawowa w Sromowcach Niżnych | mgr Monika Regiec | mgr Monika Regiec |
Anna Ferenz-Śmiałkowska | Szkoła Podstawowa nr 5 im. Konfederacji Tatrzańskiej w Nowym Targu | Aleksandra Ferenz | mgr Krystyna Pałgan |
Wojciech WaksmundzkiJulia DomalikIwona Waksmundzka | Szkoła Podstawowa w Waksmundzie | mgr Tadeusz Jahn | mgr Tadeusz Jahn |
Wiktor MitkaKacper ŚliwińskiKacper Dyduch | Szkoła Podstawowa nr 5 im. Marcina Bylicy w Olkuszu | mgr Maria Rdest | mgr Maria Rdest |
Maja Warzeszak | Szkoła Podstawowa nr 2 im. Józefiny i Emila Mików w Lipnicy Wielkiej | mgr Halina Matera | mgr Bogusława Hetmańska |
Amelia CzerwińskaNikodem SkawińskiJagoda Jóźwiak | Szkoła Podstawowa im. Bohaterskich Dzieci Warszawy w Pyzówce | mgr Adrian Klamerus | mgr Adrian Klamerus |
Barbara StochSzymon ŁabudaSebastian Golak | Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie | mgr Adam Łabuda | mgr Adam Łabuda |
Radosław CiężobkaPatryk Moczarny | Szkoła Podstawowa im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku | mgr Beata Skirlińska | mgr Beata Skirlińska |
Mateusz ZimochSara Zimoch | Szkoła Podstawowa im Św. Kingi w Knurowie | mgr Beata Skirlińska | mgr Beata Skirlińska |
Kornel AugustyńskiPatryk KozielskiMarta Korczyk | Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu | mgr Katarzyna Pyciak | mgr Katarzyna Pyciak |
Szanowni Państwo, bardzo dziękujemy za zgłoszenia do etapu szkolnego VI Konkursu Wiedzy Prawnej, który w tym roku szkolnym po raz pierwszy ma zasięg wojewódzki. W gronie uczestników witamy serdecznie uczniów i nauczycieli zgłoszonych szkół. Mamy nadzieję, że udział w Konkursie Wiedzy Prawnej będzie dla Państwa ciekawą przygodą i przyniesie wiele satysfakcji.
A oto lista tegorocznych uczestników:
Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w etapie szkolnym, który zostanie rozegrany 30 stycznia 2024 r.
Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy o prawie, kształtowanie umiejętności korzystania z aktów prawnych oraz aktywne wspieranie postaw obywatelskich.
Tematem przewodnim VI Konkursu Wiedzy Prawnej jest zatrudnienie w roli pracownika samorządowego. Finaliści rozwiązując finałowe kazusy będą korzystać z Ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.
Zapraszamy do zapoznania się z podstawą prawną obowiązującą w finale Konkursu - PLIK dla FINALISTÓW
Liczymy, że pogłębienie wiedzy na temat funkcjonowania państwa i aktywności obywatelskiej, pozwoli kształtować wśród młodzieży postawy szacunku do prawa i odpowiedzialności za podejmowane działania i życie społeczne oraz wzmocni umiejętności praktycznego wykorzystania przepisów prawnych w codziennym życiu.
Do 21 stycznia 2024 r. - zgłaszanie szkół do udziału w Konkursie przez Przewodniczących Komisji Szkolnych za pośrednictwem FORMULARZA ELEKTRONICZNEGO.
30 stycznia 2024 r. - zawody szkolne
do 2 lutego 2024 r. – przesłanie przez Przewodniczących Szkolnych Komisji Konkursowych informacji o osobach zakwalifikowanych do finału za pomocą formularza elektronicznego
do 7 lutego 2024 r. – publikacja na stornie internetowej Konkursu imion i nazwisk finalistów
9 kwietnia 2024 r. – Finał VI Konkursu Wiedzy Prawnej
Konkurs znalazł się także w Wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły w latach 2019-2024, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenie miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025. Załacznik nr 3 do Zarządzenia nr 56/23 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 19 października 2023 r. w sprawie wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz określenia miejsc uznanych za wysokie w tych zawodach, uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025. Tym samym laureaci Konkursu (uczniowie, którzy zajmą miejsce 1, 2 lub 3) uzyskują wpis na świadectwie ukończenia szkoły i 2 punkty w procesie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Do udziału w Konkursie zapraszamy nie tylko uczniów klas ósmych, lecz także uczniów klas młodszych. W przypadku uzyskania przez ucznia klasy np. siódmej lub szóstej tytułu laureata, nabywa on uprawnienia opisane powyżej – czyli na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w kolejnych latach szkolnych otrzymuje wpis w części „Szczególne osiągnięcia” o uzyskanym tytule i w danym roku szkolnym w procesie rekrutacji ma przyznane dodatkowe 2 punkty.